Kínai fordító / Kínai szakfordítás / Kínai szakfordító / Kínai tolmács / Kínai-magyar fordítás / Magyar-kínai fordítás
Tények a kínai nyelvről:
- A kínai nyelv a sino-tibeti nyelvcsalád legtöbb beszélővel rendelkező tagja. Nem létezik egységes kínai nyelv, hiszen a jelenleg a Kínai Népköztársaság hivatalos állásfoglalása szerint nyelvjárásoknak tekintett nyelvváltozatok olyan jelentős eltéréseket mutatnak, amely alapján külön kínai nyelvekről is beszélhetnénk.
- A kínai írás mintegy 3000 éves múltra tekint vissza, s ezzel a világ legrégebbi folyamatosan létező, máig fennmaradt és használt írása.
- A kínaiak élesen megkülönböztetik az írott nyelvet (ven) és a beszélt nyelvet (jü). Az írott és beszélt formák egységes megkülönböztetése kevésbé szigorú a kínai nyelv esetén, mint a nyugatiak esetén. Az írásra Kínában egyetlen szabvány van mindmáig.
- A kínai legelterjedtebb latin betűs átírása a pinjin.
- Jelenleg a világon a legtöbb ember a kínai nyelvet beszéli anyanyelveként, mintegy 1,5 milliárdan. Hivatalos nyelvnek számít a Kínai Népköztársaságban, Tajvanon, Szingapúrban, illetve az ENSZ hivatalos nyelvei között is szerepel.
(forrás: Wikipedia.org)
Amit kínálunk: kínai fordítás, kínai szakfordítás, kínai anyanyelvi lektorálás, kínai szaklektorálás, kínai hivatalos fordítás, kínai tolmácsolás – Kérjen ajánlatot, vagy rendeljen kínai fordítást, kínai tolmácsot
!